Хотин


На правому березі Дністра височіє сама фотогенічна і найвища фортеця України -Хотінская твердиня. Її 40-метрові стіни пам'ятають чимало великих битв, перемог і трагічних поразок.

Спочатку це була невелика, збудована східними слов'янами, дерев'яна фортеця. У ХІІІ столітті тут з'явилося перше кам'яна споруда.  У XIV столітті Хотин стає важливим торговим центром на кордоні з Молдовою, у зв'язку з чим збільшується і його військове значення.

 

Хотин

Хотин. Фортеця.

З появою вогнепальної зброї Хотинську фортецю фактично повністю перебудовують. Рівень двору піднімають на 8-10 метрів, зводять більш потужні стіни і башти. Хотинська фортеця стає неприступною цитаделлю.

Саме це робить її надзвичайно привабливою для прикордонних царств і князівств того часу. У різний час Хотин фортеця належав Молдавському князівству, Генуї, Османської імперії та Речі Посполитої.

 

Хотин

Хотин. Ворота в нову фортецю.

Якщо говорити про битви, які були невід'ємним атрибутом того часу, найграндіознішою, безумовно, вважається Хотинська битва між військами Речі Посполитої та Османської імперії, в якій турки зазнали поразки і відмовилися від подальшого завоювання Польщі.

Можна тільки уявити масштабність подій того часу: 300000 воїнів турецького війська і 100000 татар вийшли на бій під. командуванням султана Османа ІІ. Їм протистояло всього лише 57-тисячне військо поляк, очолюване Яном Каролем Ходкевичем, підкріплене 40 тисячами козаків Петра Сагайдачного. І все ж ціною тисячею життів останнім вдалося здобути перемогу.

Хотин зберігає ще чимало спогадів про великі події, неординарних особистостях, сміливих полководців і справжньої любові. Не дивно, що сама атмосфера Хотинської фортеці зробила її головним знімальним майданчиком для багатьох кінострічок. У різний час тут знімали такі фільми як «Захар Беркут», «Тарас Бульба», «Три мушкетери», «Айвенго», «Стріли Робін Гуда» та багатьох інших.

Хотин

Хотинська фортеця внутрішній двір.

Екскурсія в Хотин - улюблене місце для проведення різних фестивалів, присвячених Середньовіччя. Так кілька років поспіль тут проходить фестиваль « Середньовічний Хотин », збираючи тисячі поціновувачів старовини і середньовічних боїв.

Сьогодні Хотин важливий культурний, туристичний і промисловий центр Буковини. Хотинська фортеця по праву стала основним екскурсійним об'єктом для всіх, хто жадає зануритися в історію цього краю, краще зрозуміти її основні віхи і події. Адже для того, щоб зрозуміти сучасність нам просто не обійтися без історії та її уважного вивчення.

Екскурсія в Хотин

За 20 км. від Хотина розташовується місто Кам'янець-Подільський .

Пропонуємо Вам тури вихідного дня для приємного проведення вікенду!

Схожі новини
 • Чернівці
 • Кам'янець-Подільський
 • Екскурсії та гіди - Кам'янець-Подільський
 • Бакота
 • Кривче
 • Відпочинок на морі
  Відпочинок за кордоном
  Відпочинок за кордоном
  Квест Екскурсія
  • Пішохідна екскурсія по Кам'янцю-Подільському (Турецькі бастіони ХVII ст., Кушнірська башта 1585, Церква Петра і Павла ХVI-ХVIІІ ст., Кафедральний костел ХV-ХІХ ст., Будинок польського магістрату (ратуша) ХVI-ХVIІІ ст., Вірменський колодязь тисяча шістсот тридцять вісім р., Домініканський костел 1370 р міські стіни ХV ст., Руська брама ХVI ст., будинок Потоцького 1775, музей археології.), Стара фортеця ХІІ-ХVIІІ ст..

  Новини турфірми: